Prof. Dr. Kürşad Demirci

 
Marmara Üniv. Öğr. Üyesi Doç. Dr. Kürşat Demirci

Marmara Üniv. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Kürşad Demirci

1961 yılında İstanbul’da doğan Prof.Dr.Kürşad Demirci, 1985 yılında İÜ Edebiyat Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nü (Prehistorya ve Eski Önasya Arkeolojisi) bitirdi.

Aynı yıl Marmara Üniversitesi’ne araştırma görevlisi olarak atandı. MÜ sosyal Bilimler Enstitüsü’nde hazırladığı Tekvin’deki Yaratılış Kıssalarının Çivili Kaynaklardaki Yaratılış Kıssalarıyla Mukayesesi adlı doktora tezini 1995 yılında tamamladı. 2008 yılında doçent, 21013  yılında profesör oldu, halen aynı üniversitede Dinler Tarihi ana bilim dalında öğretim üyesidir.

Prof.Dr.Kürşad Demirci nin  Dinler Tarihinin Meseleleri, Bir Hristiyan Mezhebi Olarak Ortodoksluğun Teolojisi,Yahudilik Ve Dini Çoğulculuk, Hinduizimin Kutsal Kitapları,Eski Mezopotamya Dinlerine Giriş adlı kitapları bulunmaktadır. Çeşitli bilimsel dergilerde Türkçe, İngilizce ve Fransızca da  makaleleri yayınlanmıştır. İngilizce, Sümerce, İbranice bilen Prof.Dr.Kürşad Demirci,  Yahudilik, Hristiyanlık ve eski Mezopotamya dinlerinde uzmandır.

 

Eğitimlerimizden haberdar olun!
  • Birlikte keşfetmek istemez misiniz? E-posta adresinizi bırakın yeni başlayacak eğitimlerimizi e-posta adresinize gönderelim.

Twitter’da Takip EdinFacebook’ta Takip Edin