Geziler

 

Ali Canip Olgunlu ile Nemrut – Gaziantep Gezisi

20-22 Ekim 2014

nemrut
20 Ekim Pazartesi
Saat 9.00 da Atatürk Hava Limamında buluşma 10.00 THY uçağı ile Adıyaman’a gidiş. Adıyaman alanına vardıktan sonra Zeus Otele gidiş, çay kahve ikramı sonrası Cendere Roma Köprüsü, Kahta Kalesi ve öğle yemeği Damlacık köyünde… Yemek sonrası Nemrut Dağı’na çıkıp gün batımı eşliğinde Tanrı Heykelleri’nin tanıtımı. Konaklama Zeus Otel’de.

21 Ekim Salı
Kahvaltı sonrası Atatürk Barajı seyir terasında kahve ikramı sonrası Halfeti’de tekne turu ve öğle yemeği…Yemek sonrası Gaziantep’e varıyoruz. Konaklama Tuğcan Otel. Akşam yemeği Bayaz Han Restaurant’ta…

22 Ekim Çarşamba
Kahvaltı sonrası Zeugma Mozaik Müzesi ve öğle yemeği İmam Çağdaş Restaurantta… Yemek sonrası bakırcılar baharatçılar çarşısı… Akabinde THY 19.30 uçağı ile İstanbul’a dönüş…

Bu gezimiz için katılımcı sayısı en az 15, en fazla 23 kişi olduğundan 20 Eylül’e kadar kayıt yapılması rica olunur.

Ali Canip Olgunlu ile Doğu Karadeniz Gezi Programı

3-6 Kasım 2014

 

trabzon
1. Gün 3 KASIM PAZARTESİ

Sabah saat 05.50’de Yeşilköy Atatürk Hava Limanı’nda buluşuyoruz. Saat 06.50 Türk Hava Yolları uçağı ile Trabzon’a uçuyoruz. 08:30 Trabzon’a varış ve Karadeniz kahvaltısı için Altındere Milli Park’ında bulunan Coşandere Restaurant’a varıyoruz. Kahvaltı sonrası Sümela Manastırı’nı detaylı bir şekilde geziyoruz. Öğle yemeğini Akçaabat’ta meşhur köfte ana yemekli menü şeklinde alıyoruz. Akabinde ise konaklayacağımız Uzungöl’e hareket. 1100 mt rakımlı Uzungöl’e vardığımızda butik otel İnan Kardeler’e giriş yapıyoruz ve kısa bir dinlenme sonrası arzu edenlerle göl etrafında yürüyüş programı. Akşam yemeği sırasında kemençe ve sizlere özel folklor gösterisi.

2. Gün 4 KASIM SALI
Kahvaltı sonrası saat 10:00 civarında 2350 mt rakımlı Karester yaylasına çıkıyoruz. Yayla yürüyüş programı ve fotograf molaları sonrası yeniden uzungöl’e dönüyoruz. Yayla dönüşü sütlaç ve çay- kahve ikramı akabinde yayla köyü içerisinde yürüyüş programı. Akabinde geç öğlen yemeği ve Uzungöl civarında serbest doğa yürüyüşü.

3. Gün 5 KASIM ÇARŞAMBA
Kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Kasaba içerisinde kısa bir mola sonrası Karadeniz’in en etileyici vadisi olan Fırtına Vadi’si üzerinden Zil Kale’ye 30 dk. içerisinde varıyoruz. Ve öğlen yemeği ünlü Osmanlı Restaurantta (Laz mutfağı size özel) yemek sonrası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz ve yol boyunca Orman Gülleri ile şelaleler bize eşlik edecek. Konaklama Kaçkar Risort Otel’de. Akşam kemençe dinletisi.

4. Gün 6 KASIM PERŞEMBE
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Kaçkar dağlarının belli bir yerine kadar (yol durumuna bağlı olarak) aracımız ile tırmanıyoruz. Akabinde Ardeşen’e geri dönüyoruz ve öğle yemeğini Çayeli Hacı Hüsrev Fasulyecisi’nde alıyoruz. Yemek sonrası Trabzon’a hareket ve şehir gezimize 14. yy eseri olan Ayasofya kilisesinden başlıyoruz. Akabinde, Atatürk Köşkü, Arkeoloji Müzesi, Orta Hisar Mahallesi gezileri ve kısa bir süre için serbest zaman. Bu gün gezimizi sonlandırmadan önce ünlü Serender Restaurant’ta Karadeniz pidesi yedikten sonra TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul uçağı ile saat 20:30’da gezimizi tamamlayarak dönüyoruz.

Bu gezi için katılımcı sayısı en az 16 en fazla 20 kişidir.

Katılmak isteyenlerin 1 Ekim 2014 tarihine kadar kayıt yapması rica olunur.

 

Eski geziler

galeri-020Urfa

Atölye Maçka olarak, İstanbul’daki tarihi mekanlara ve Türkiye’nin farklı bölgelerine eğitimciler ve rehberler önderliğinde geziler düzenledik. İstanbul’da Galata’dan Balat’a Ayasofya’dan Süleymaniye’ye Boğaziçi yalılarından çeşitli müzelere ve tarihi mekanlara uzanan gezilerimiz oldu. Türkiye genelinde de Mardin, Urfa, Gaziantep, Konya, Kars gibi çeşitli illerimize düzenlenmiş gezilerde bunlardan bazılarıdır

Ali Canip Olgunlu ile Tarihin Sessiz Tanıkları İstanbul Yalıları

bogazici_yalilari_1-800x356
21 mayıs Çarşamba 13:00

İstanbul Boğazı’nın her iki yakasında yer alan yalıların ve yer aldıkları semtlerin tarihi dokuları, günümüze yansıyan izleri Ali Canip Olgunlu’nun zengin anlatımı ve paylaşımları ile ele alınacaktır.

Program 21 Mayıs Çarşamba günü 13:00da Kabataş İskelesi’nde bizi bekleyen özel teknemizle hareket ile başlayacaktır. Rotamız Beylerbeyi’ne çevrilerek, Anadolu Yakasındaki misafirlerimiz Beylerbeyi İskelesi’nden programımıza katılacaktır.Program bitiminde misafirlerimiz yine Kabataş ve Üsküdar İskelelerine bırakılacaklardır. Gezimizin bitiş saati 17:00 Beylerbeyi ardından Kabataş olacaktır.

Katılmak isteyenlerin kayıt yaptırması gerekmektedir.

1508615_640152476052646_628498792_n
ALİ CANİP OLGUNLU İLE 12-15 Mayıs
ANTİKKENT GEZİSİ

12 Mayıs 2014 Pazartesi sabah saat 07;00 de Akmerkez ulus kapısından çanakkaleye hareket ediyoruz. Yolda kahvaltı molası sonrası Çanakkaleye varıyoruz ve Truva atı şehir gezisi sonrası öğle yemeği Köfteci Ramizde .. Yemek sonrası Truva antik kenti ve kaz dağları Çetmihan otole yerleşiyoruz.. Akşam yemeği otelde..

13 Mayıs salı kahvaltı sonrası adatepe gezisi köy meydanında çay- kahve ikramı sonrası Asos , behramkale , Athena tapınağı,1. Murat cami gezileri öğle yemeği Asos deniz kenarında yemek sonrası Çetmihan otele dönüp köy içi gezisi .. Akşam yemeği otelde..

14 Mayıs Çarşamba kahvaltı sonrası Bergama asklepion sağlık evi gezisi ve akabinde şirince Güllü konaklar otele yerleşim köy içerisinde yürüyüş programı.

15 Mayıs kahvaltı sonrası St Jean bazilikası , artemis tapınağı , Meryem ana ve öğle yemeği. Yemek sonrası Efes antik kenti , yamaç evleri gezileri sonrası çay- kahve molası ve akşam İzmir den THY 19.50 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz..

(Pegasus da olabilir )
Bu gezi en az 15 en fazla 22 kişi olmalıdır.. Uçak hariç yüm detaylar dahil iki kişilik odada kişi başı 1500 tl tek kişilik oda 2000.. Oteller Kaz dağları Çetmihan otel şirince Gül konakları .. Butik oteller olup sng farkı almadıklarından oda fiyatının tamamını yansıtıyorlar bu nedenle sng oda fiyatı çok fazla oluyor. Sng tercih edilmemesini rica ederim..

İletişim:Atölye Maçka 05322135860

1618508_640151022719458_1775461428_n

Ali Canip Olgunlu İle 8-10 Nisan 2014 Mardin – Urfa – Gaziantep

1,gün: 8 nisan salı THY ile sabah saat 07:15 te Diyarbakır’a. uçuyoruz.Diyarbakır’dan Hasankeyif’e gidiyoruz,öğle yemeğini Midyat’ta yedikten sonra Mardin’e geçiyoruz Deyrulzafaran manastırı gezisi ve akabinde çay- kahve ikramı Mezopotamya’ya karşı. Ardından 20 dk içerisinde Roma kenti olan dara antik kenti gezisi sonrası izala butik otele yerleşiyoruz ve yürüyerek Mardin Abbas’a sokaklarında geziyoruz. Akşam yemeği otelin terasında…

2.gun: 9 Nisan Çarşamba: kahvaltı sonrası iki saat içerisinde Urfa’ya varıyoruz. On bin yıllık tapınağımız olan göbeklitepe gezisi sonrası balıklıngöl kenarındaki manizi otelenyerleşip öğle yemeğimaılıyoruz. Yemek sonrası yürüyüş ile balıklıngöl, Hz İbrahim mağarası, Hz İbrahim cami ve Urfa kapalı çarşı gezileri. Sonrası akşam yemeği sıra gecesi eğlence programı eşliğinde otelde alınacak.

3 gün 10 Nisan Perşembe Kahvaltı sonrası Fırat kıyısındaki batık kent haletine varıyoruz. Tekne turu sonrası öğle yemeği. Akabinde Gaziantep zeugma mozaik müzesi gezisi , bey Mahallesi , bakıcılar, baharatçılar çarşısı gezileri ve cam müzesi. Akabinde imam çağdaş restaurantta akşam yemeği ve THY 19.30 uçağı ile İstanbul a hareket ediyoruz…

İletişim: ATÖLYE MAÇKA 053221358602O13 Ekim

1653866_640155296052364_1970725989_n

KARS GEZİSİ
KAR’S BUTİK OTELİNDE. 4 MART-6 MART

1.GÜN : 4 MART SALISAAT 10:00DA YEŞİLKÖY ATATÜRK HAVA LİMANINDA BULUŞUYORUZ.TÜRK HAVA YOLLARI 11:10 UÇAĞI İLE KARS’A 2 SAAT 05 DK LIK BİR UÇUŞLA VARIYORUZ.HAVA ALANINDA ARACIMIZ İLE BULUŞUP 15 DK . İÇERİSİNDE 8 ÖZEL ODALI BUTİK KARS OTELİNE GİRİŞ VE HOŞGELDİN KOKTEYLİ.OTELDE KISA BİR DİNLENME SONRASI YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ. YEMEK SONRASI; BALTIK MİMARİSİ TARZINDA İNŞA EDİLMİŞ OLAN KARS ŞEHİR TURU VE SIRASIYLA 12 HAVARİLER KİLİSESİ, KARS KALESİ,TAŞ KÖPRÜ,NAMIK KEMAL ‘ İN EVİ, VE ARKEOLOJİ MÜZESİ.GÜN BİTİMİNDE ŞEHİR MERKEZİNDEKİ OTELİMİZE DÖNÜYORUZ VE AKŞAM YEMEĞİ.YEMEK SIRASINDA SİZLERE ÖZEL MUHTEŞEM ‘’ KAFKAS GÖSTERSİ ‘’ AKABİNDE AKORDION DİNLETİSİ

2.GÜN: 5 MART ÇARŞAMBA: KAHVALTI SONRASI ,YAKLAŞIK 1 SAAT ‘LİK BİR YOLCULUK SONRASI 2000 METRE RAKIMLI ÇILDIR GÖLÜNE HAREKET EDİYORUZ. GÖL KENARINDAKİ TESİSLERİMİZDE KAR KIZAKLARINA TRANSFER OLUP 30 DKL LIK GÖL ÜZERİNDE TUR ALIYORUZ. AKABİNDE GÖL BUZLARININ KIRILARAK YAKALANAN BALIKLARDAN HAZIRLANMIŞ ÖĞLE YEMEĞİNİ ALIYORUZ. YEMEK SONRASI YENİDEN KARS’A DÖNÜYORUZ VE TÜRÜYEEK ŞEHİR TRUNU TAMAMLIYORUZ.AKŞAM YEMEĞİ SIRASINDA KEMAN VE YAN FLÜT DİNLETİSİ.
3.GÜN : 6 MART PERŞEMBEKAHVALTI SONRASI SARIKAMIŞ’A HAREKET. TELEFİREKLERLE 1. ZİRVEYE ÇIKIYORUZ VE ÇAY- KAHVE İKRAMI.YAKLAŞIK BİR SAATLİK YÜRÜYÜŞ PROGRAMINDAN SONRA KARS’A DÖNÜYORUZ VE TÜRK HAVA YOLLARI 14:00UÇAĞI İLE İSTANBUL’A DÖNÜYORUZ.


KATILIMCI SAYIMIZ 16 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.


OTELİMİZ 8 ODALI OLUP WWW.KARS OTEL.COM ADRESİNDEN OTEL HAKKINDA ÖN BİLGİ EDİNİLEBİLİR

Sanat Tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz ile

8  Ekim Salı   Balat

Hayri Fehmi  Yılmaz ile Gül Cami, Ayanikola Kilisesi, Bulgar Kilisesi, Kadın Eserleri Kütüphanesi, Balat semti (Doğu Akdenizin en büyük Yahudi yerleşim bölgesi) Sinagogları (dışarıdan) geziyoruz.     Buluşma yeri: Atölye Maçka saat 10.00 Ücret: 120 TL(öğlen yemeği + atölyeden Balat’a ulaşım)

8 Ekim Salı Hayri Fehmi Yılmaz ile Gül Cami, Ayanikola Kilisesi, Bulgar Kilisesi, Kadın Eserleri Kütüphanesi, Balat semti (Doğu Akdenizin en büyük Yahudi yerleşim bölgesi) Sinagogları (dışarıdan) geziyoruz. Buluşma yeri: Atölye Maçka saat 10.00 Ücret: 120 TL (öğlen yemeği + atölyeden Balat'a ulaşım)

 

 Ali Canip Olgunlu ile

24 Ekim Perşembe  

Sultanahmet- Ayasofya

426441_300743606660203_1178949767_n

Ayasofya, Caferağa Medresesi, Hipodrom bölgesi, Yerebatan Sarnıcı.

Buluşma yeri ve saati : Ayasofya önü saat 10.00

Ücret: 130 TL, müze kart sahipleri ve 65 yaş üzeri için 115 TL  (Yemek, müze girişi, çay kahve dahil)

Twitter’da Takip EdinFacebook’ta Takip Edin